Muzejs "Rumbiņi"
  • Sākums
  • Jaunumi
  • Pakalpojumi
    • Ekskursijas
    • Skolēniem
    • Telts un ugunskura vieta
    • Cenas
  • Biogrāfijas
    • Fricis Bārda
    • Paulīna Bārda
    • Antons Bārda
    • Zigurds Bārda
  • Par mums
  • Galerija
  • Kontakti

14. septembrī - Dzejas pēcpusdiena skolēniem

11. sep. 2022, Nav komentāru

Dzejas diena "Rumbiņos" skaisti pavadīta ar saulainu, neticami siltu laiku un brīnišķīgiem priekšnesumiem. Liels paldies dzejniekam Eduardam Aivaram un dziedātājai Irai Dūdumai!.

14.septembrī  notiks Dzejas pēcpusdiena skolēniem. Plkst. 13.00 muzejā viesosies komponists Jēkabs Nīmanis ar īpaši 4.-8.klašu skolēniem sagatavotu dzejas un mūzikas programmu, bet 14.00 - dzejnieks Kārlis Vērdiņš ar programmu jauniešiem.

Laipni aicināti visi dzejas un mūzikas cienītāji,- arī tie, kam skolas laiks jau aiz muguras!

28. aug. 2022, Nav komentāru

Muzeju nakts atskaņas.

16. mai. 2022, Nav komentāru

Paldies visiem, kas muzeju naktī apmeklēja mūsu muzeju! Mēs strādājam priekš jums! Īpašs paldies dziedātājai un komponistei Lailai Ilzei Purmalietei, Pociema amatierteātra kolektīvam un tās režisorei Sarmītei Strazdiņai, kā arī visiem vairāk vai mazāk brīvprātīgajiem palīgiem!

Lūdzam ar mums sazināties veiksmīgākos un neatlaidīgākos orientēšanās uzdevumu pildītājus - komandas "Nesatricināmās priedes", "KRR", "Katvaru seski" un "Divmāsiņas".

Muzeju nakts "Rumbiņos"

9. mai. 2022, Nav komentāru

Dzejas diena 2021

6. sep. 2021, Nav komentāru

Atzīmējot gadskārtējās dzejas dienas, Bārdu dzimtas memoriālajā muzejā “Rumbiņi” šogad dzeja skanēs kopā ar mūziku.

Koncerts notiks 11.septembrī plkst. 12.00 muzeja “Rumbiņi” pagalmā.

Sekosim līdzi valstī aktuālajām prasībām epidemioloģiskās drošības saglabāšanai!


7.augustā - muzeja dārzā

2. aug. 2021, Nav komentāru

Dzejniekam Antonam Bārdam - 130

28. jūl. 2021, Nav komentāru
Šogad, 12.jūnijā, dzejniekam Antonam Bārdam apritēja 130.gadskārta. Diemžēl epidemioloģiskie apstākļi šogad neļāva rīkot tradicionālu jubilejas pasākumu.
Lai tomēr atzīmētu dzejnieka nozīmīgo jubileju, 7.augustā muzejā tiks atvērts Dzejas Dārzs. Muzeja plašajā teritorijā būs iespēja iepazīties ar Antona Bārdas dzeju autora rokrakstā un fotogrāfijām, kurās iemūžināti viņa dzīves mirkļi. Individuāliem apmeklējumiem būs atvērts arī muzejs.
Dzejas dārza apmeklētājiem būs iespēja arī noklausīties muzikālu priekšnesumu, dzirdēt Antona Bārdas dzeju un gūt ieskatu viņa biogrāfijā. Muzikālais priekšnesums sāksies plkst. 14.00.
Būsim atbildīgi un ievērosim valstī noteiktos ierobežojumus epidemioloģiskās drošības saglabāšanai.

15.maijā - fotomedības muzeja robežās

11. mai. 2021, Nav komentāru

"Laika robežas: No 20. līdz 21.gadsimtam - toreiz un tagad".

Atbilžu iesniegšanas laiks - 15.maijā no plkst. 10.00 līdz plkst.22.00.

Attēli būs pieeejami arī izdrukātā veidā.


15.maijā aicinām uz fotomedībām "Laika robežas: toreiz un tagad".

10. mai. 2021, Nav komentāru
Maija trešajā sestdienā tradicionāli notiek muzeju nakts. Diemžēl epidemioloģiskās situācijas un valstī noteikto ierobežojumu dēļ, šogad pasākums nevar notikt tā, kā tas bijis ierasts.

Bārdu dzimtas memoriālais muzejs “Rumbiņi” 15. maijā aicina visus interesentus uz fotomedībām muzeja teritorijā. Darba uzdevums – pēc 20.gadsimta 20. – 90.gados uzņemtajām fotogrāfijām atrast dabā attēlā redzamos objektus un tos nofotografēt. Uzņemtos attēlus jānosūta uz telefona Nr. 26329315, izmantojot WhatsApp. Darba izpildes laiks - 15.maijs no plkst. 10.00 līdz 22.00. Veiksmīgākos gaida pārsteiguma balvas.

Attēli kopā ar darba uzdevumu 15.maijā būs pieejami gan internetā muzeja mājas lapā www.rumbini.lv, gan vietnē https://www.facebook.com/muzejsrumbini, gan arī, izdrukātā veidā, uz vietas muzeja pagalmā.

Muzeja teritorija ir pietiekoši plaša, lai pasākuma dalībnieki neapdraudētu sevi un citus.

Aicinām visus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus!

Literātam Zigurdam Bārdam - 105

25. feb. 2021, Nav komentāru

Zigurds Bārda

Šogad aprit 105 gadi mazāk pazīstamam Bārdu dzimtas literātam – Zigurdam Bārdam. Lai arī viņš kā žurnālists galvenokārt rakstījis reportāžas avīzēm, gana nozīmīgs ir arī citu viņa radīto literāro darbu klāsts.

Zigurds Bārda dzimis 1916.gada 4.aprīlī Rīgā.

Zigurdam ir tikai nepilni 3 gadi, kad nomirst viņa tēvs – dzejnieks Fricis Bārda. Pēc gada izdziest arī mazās māsas Ulrikas Tamāras dzīvība. Tas ir liels trieciens viņa mātei, dzejniecei Paulīnai Bārdai. Tādēļ Zigurdam tiek pievērsta pastiprināta viņas uzmanība, rūpes un mīlestība.

Bērnību galvenokārt pavadījis Rīgā, tomēr bijis biežs viesis “Rumbiņos” un tēvoča Jāņa mājās Limbažos. Daži šo laiku notikumi atspoguļoti viņa bērnības atmiņu tēlojumos “Brīnumsvecītes”, “Raķetes”, “Ziemassvētki toreiz” u.c.

Zigurds Bārda pie "Rumbiņu" bērziem ap 1922.-23.gadu. Fonā Friča Bārdas 1915.gadā celtā māja.

Pirmā mācību iestāde - Rīgas Valsts Parauga pamatskola. Jau šai laikā viņš uzraksta arī pa dzejolim, un skolotāji atzinīgi novērtē viņa sacerējumus. 1929.gada “Latvijas Jaunatnē” nodrukāts Zigurda Bārdas domrakstu sacensībā godalgotais domraksts “Manas atmiņas par skolu”.

Vēlāk, no 1930. līdz 1936.gadam, mācās Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijā.

1936.gada 12.jūlijā Zigurds Bārda tiek iesvētīts Umurgas baznīcā.

No 1938.gada 15.maija līdz 1939.gada 12. augustam Latvijas Universitātes filoloģijas un filozofijas fakultātes pedagoģijas nodaļas students Zigurds Bārda dienē 5.Cēsu kājnieku pulkā.


Pēc pārbaudījumu nokārtošanas 1939.gada 27.septembrī, viņa sākotnējā kara specialitāte – sanitārs tiek nomainīta pret kara medicīnas feldšera nosaukumu. Šai pat gadā viņš tiek ieskaitīts Latvijas Universitātes tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē.

Zigurds Bārda, tāpat kā viņa tēvocis Antons Bārda un brālēns Edvīns Bārda bijis korporācijas Lettonia biedrs.


Žurnālistikā Zigurds Bārda sāk stādāt 1934.gadā kā laikraksta “Sporta pasaule” līdzstrādnieks. Šajā laikā viņš vēl ir ģimnāzijas skolēns.


Profesionāla žurnālista gaitas sāk laikraksta “Rīts” redakcijā. Vēlāk īsu laiku ir laikraksta “Darbs” reportieris. Pēc tam strādā laikraksta “Tēvija” redakcijā. Vācijas trimdā jau no pirmā numura strādā avīzē “Latvija”, ir arī starp tās dibinātājiem. Tomēr visilgāk, dzīvodams Austrālijā, strādājis “Austrālijas Latvietis” redakcijā, kur veica arī burtliča pienākumus.

Viņš bijis arī ilggadīgs līdzstrādnieks un redaktors Melburnas latviešu 1. evaņģēliski luteriskās draudzes izdevumam “Mūsu Draudze”, kā arī latviešu valodas skolotājs Melburnas Latviešu Biedrības Daugavas skolā. Bijis arī Melburnas latviešu teātra direktors un aktieris.

Zigurds Bārda ir rakstījis ne tikai reportāžas avīzēm, bet arī feļetonus (pēdējos galvenokārt ar pseidonīmu Mets Metums), stāstus, apceres, humoristiskus dzejoļus, īslugas un skečus skatuvei, kā arī tēlojumus, kuros pavīd viņa bērnības atmiņas. Vairums no tiem publicēti laikrakstos “Austrālijas latvietis” un “Latvija”. Zigurda Bārdas izmantojis arī tādus pseidonīmus, kā Kaspars Pociems un K.P. (žurnālā “Gaisma” un “Dzimtenes kalendārā”) un Dāvids Draugs (Latviešu katoļu biedrības Austrālijā izdevumā “Gredzens”).

Atskatoties uz savu dzīvi, 1974.gada novembrī viņš raksta: “Par sevi varu teikt: esmu dzīvojis sabiedrībai. 13 gadus esmu darbojies latviešu skolā, esmu bijis šejienes latviešu biedrības valdē, esmu nodibinājis šejienes latviešu teātri, esmu spēlējis vismaz 10 lugās, esmu 30 gadus rakstījis avīzē, rakstījis lugas bērnu izrādēm utt. Neesmu sevi taupījis, tas tiesa, bet man ir draugi, kas palīdz, ja palīdzību vēlos.”

“Nekādās balsošanās un vēlēšanās man nav jāpiedalās, jo neesmu pieņēmis Austrālijas pavalstniecību. Dzīvoju ar veco pasi, jo nemainu, kā saka, savu stāju vai citādi pārvēršu sevi pat to, kas neesmu un negribu būt”.

Mūža pēdējos 14 gadus Zigurdu Bārdu piemeklēja slimību virkne, prasot vairākas operācijas un dzīvošanu slimnīcās un aprūpes namos. Lai arī viņa mūža pēdējie gadi nebija viegli, viņš tos centās pārvarēt ar nesalaužamu optimismu un humoru. Zigurds Bārda nebija čakls vēstuļu rakstītājs, tomēr šajā laikā no Austrālijas Paulīnai Bārdai tiek sūtītas ļoti sirsnīgas, optimisma pilnas vēstules. Tās visas sākas ar vārdiem: “Manu mīļo, mīļo mammatiņ!” un beidzas ar “Tavs Sidrabiņš”.

Zigurds Bārda mira 1984.gada 1.augustā un tika apglabāts Melburnas kapos. 1998.gadā viņu pārapbedīja Latvijā - Umurgas kapos, blakus vecākiem un māsiņai.

Dzejniekam Fricim Bārdam - 141

25. jan. 2021, Nav komentāru


Man vajaga plašuma, mūžam kas sauc,
un tāles, un debess, un jūras,
man vajaga viesuļu, dzelmes kas jauc,
un bangu un zvaigžnotas buras!

        

Fricis Bārda dzimis 1880.gada 25.janvārī (pēc vecā stila 13.janvārī) Pociema pagasta (Pozendorf) “Rumbiņu” mājās. Viņš ir “Rumbiņu” saimnieku Jāņa un Ievas Bārdu trešais dēls.

Mācījies Pociema pagasta skolā (1890-1892), Umurgas draudzes skolā (1892-1895), Limbažu pilsētas skolā (1895-1898) un Valkas skolotāju seminārā (1899-1901).

Pēc semināra beigšanas sāk strādāt par palīgskolotāju Katlakalna draudzes skolā. Šajā laikā - 1902.gada novembrī laikrakstā “Rīgas avīze” tiek publicēts viņa pirmais dzejolis - “Raibais pavediens”.

1905.gada rudenī dodas studēt uz Tērbatas Universitāti, taču ir spiests atgriezties Rīgā, jo revolucionāro notikumu dēļ universitāte uz laiku ir slēgta.

1906. gada pavasarī kopā ar brālēnu Teodoru Lāci dodas uz Vīni. Tur iestājas Vīnes universitātes Filozofijas fakultātē kā brīvklausītājs. Dzīvo ļoti trūcīgos apstākļos. Vīnē saasinās veselības problēmas, kuru dēļ ilgāku laiku jāpavada slimnīcā. Iepriekš minēto iemeslu dēļ ir spiests studijas pārtraukt.

1907.gada pavasarī atgriežas Rīgā, kur strādā kā skolotājs un darbojas vairāku preses izdevumu redakcijās. Daudz dzejo, raksta recenzijas un publicējas dažādos preses izdevumos.

1908.gada 24. jūlijā ievieto sludinājumu “Dzimtenes Vēstnesī”, pēc kura sākas sarakste ar Paulīnu Puskalni, ar kuru salaulājas 1915.gada 28.maijā (pēc vecā stila) savā, uz tēva zemes “Rumbiņos” jaunuzceltajā mājā.

No 1916.gada strādā Latviešu izglītības biedrības vidusskolās Rīgā. Ir biedrības delegāts skolotāju konferencē Maskavā, kur arī uzstājas ar ziņojumu.

1917.gadā dibina un vada Latviešu izglītības biedrības vidusskolu Valmierā, bet 1918.gada rudenī atgriežas Rīgā.

1918.gada nogalē smagi saslimst, bet 1919.gada 13.martā mirst 39 gadu vecumā.

Apglabāts Umurgas kapos, kur 1933.gadā uzstādīts Teodora Zaļkalna veidots piemineklis.

Dzejas diena 2020

15. sep. 2020, Nav komentāru
12.septembrī muzejā "Rumbiņi" tika atzīmēta Dzejas diena. Tās apmeklētājiem bija iespēja baudīt gan dzeju, gan mūziku.

Friča Bārdas un Paulīnas Bārdas apaļo jubileju gada Dzejas dienā dzeja skanēja pie abu dzejnieku kopīgās mājas. Pasākuma īpašie viesi - dzejnieki Guna Grote-Majore, Kristīne Vītoliņa,  Kristofs Girgensons un Gunta Ristameca dzejas lasījumiem bija izvēlējušies četras tēmas, kuras bija svarīgas arī Fricim Bārdam: pavasaris, daba, mīlestība un reliģija. Guna Grote-Majore savu dzeju bija ietērpusi arī mūzikā, ko izpildīja pati autore.

Pēc tam pie klētiņas Friča Bārdas tēva mājas pagalmā Dzejas dienas apmeklētāji varēja baudīt mūziku un dzeju  koklētāju Andas Eglītes, Līgas Griķes, Daces Priedītes un  akordeonista Artūra Novika izpildījumā.


Septembrī "Rumbiņos"

2. sep. 2020, Nav komentāru
9.septembrī aicinām viesos konkursa "Friča Bārdas dzejas gleznas" 1., 2., 3. vietas un atzinību ieguvējus. Rezultāti šeit: https://www.limbazi.lv/pasvaldiba/aktualitatest/aktualitates-kultura/9369-vizualas-makslas-konkursa-frica-bardas-dzejas-gleznas-sanemti-467-darbi

12. septembrī - Dzejas diena. Sākums plkst. 13.00. Šī gada viesi - Kristīne Vītoliņa, Guna Grote-Majore, Kristofs Girgensons un Gunta Ristameca. Plkst. 15.00 Koncerts "Gaisma. Kokle. Akordeons". Koklētājas - Anda Eglīte, Līga Griķe, Dace Priedīte, akordeonists - Artūrs Noviks.

Dzejnieku jubilejas svinības Rumbiņos

23. aug. 2020, Nav komentāru
22.augustā atzīmējām Friča Bārdas 140 un Paulīnas Bārdas 130 gadu jubileju.
Pasākums sākās ar ziedu nolikšanu Umurgas kapos. Tam sekoja jubilejas koncerts Bārdu dzimtas muzejā "Rumbiņi". Lai arī laika apstākļi mūs īpaši nelutināja, tas izdevās skaists.
Koncertā dažādu komponistu kora dziesmas ar jubilāru vārdiem skanēja kora "Doma" izpildījumā.
Īpašs notikums bija komponista Jāņa Ķirša dziesmu cikla "Bārda. Nakts miniatūras" pirmatskaņojums. To dzirdējām solistes Rūtas Dūdumas-Ķirses, paša autora un vijolnieces Viktorijas Žukovas izpildījumā.
Savukārt muzeja vadītāja klātesošos iepazīstināja ar fragmentiem no Paulīnas Bārdas atmiņām par iepazīšanos ar Frici Bārdu.
Muzeja teritorijā apmeklētāji varēja iepazīties ar fotogrāfijās fiksētajiem jubilāru dzīves mirkļiem.
Mirkļus no pasākuma piefiksēja arī klātesošie laikraksta "Auseklis" un Vidzemes televīzijas pārstāvji.
9.septembrī gaidīsim bērnu zīmējumu konkursa "Friča Bārdas dzejas gleznas" laureātus, bet 12. septembrī visus aicinām uz Dzejas dienu, kurā skanēs gan dzeja, gan mūzika.




Spāņu gripa vai nieru iekaisums? No kā nomira Fricis Bārda?

17. jūl. 2020, Nav komentāru
Pēdējā laikā ir gadījies gan dzirdēt, gan arī lasīt apgalvojumus, ka Fricis Bārda esot nomiris no spāņu gripas. Daži gan izsakās diplomātiskāk “no spāņu gripas radītām komplikācijām”. Ļoti gribētos uzzināt, kas ir par pamatu šādiem apgalvojumiem.

Muzeja rīcībā ir informācija, ka Fricis Bārda miris pēc slimnīcā veiktas atkārtotas nieru operācijas.

Par to raksta gan Edgars Sūna apcerējumā “Fricis Bārda. Dzīve un dzejnieka persona”(izdots 1925.gadā), gan Kārlis Kārkliņš un Kārlis Kraujiņš monogrāfijā “Fricis Bārda dzīvē un darbā”, gan Edvīns Bārda grāmatā “Atmiņas par "Rumbiņu" Bārdām”. Nieru vainu piemin arī Antons Bārda savā autobiogrāfijā un dzejnieka atraitne Paulīna Bārda savās atmiņās.

Ja reiz gripa bija tik nozīmīga Friča Bārdas nāvē, tad kāpēc iepriekš nosauktie to pat nepiemin?

Nieru iekaisums Fricim Bārdam konstatēts jau 1906.gadā Vīnē. Šīs savas slimības dēļ dzejnieks vairs nekad nav juties īsti vesels. Savu slikto veselību Fricis Bārda ik pa laikam piemin vēstulēs brālim Kārlim. Pēc 1918.gada Ziemassvētkiem kļuvis tik slikti, ka tuviniekiem beidzot izdodas pierunāt viņu taisīt operāciju. 1919.gada 18.februārī Fricis Bārda dodas uz slimnīcu. Pēc pirmās operācijas izskatījies, ka viņš atveseļosies. Tomēr operācija nebija izdevusies. Bija jātaisa arī otra. Pēc otrās operācijas Fricis Bārda vairs neatlaba. Dzejnieka atraitne Paulīna Bārda atmiņās raksta: “Apstākļi bij gaužām bēdīgi. Vates vietā ārpusē lietoja pakulas ar visiem spaļiem... Slimības zīmē, ko man vēlāk kantorī izsniedza, bij rakstīts: “Nephritis acuta” - akūts nieru iekaisums. Citos laikos un citos apstākļos to varbūt varēja vieglāk ārstēt. Tagad viss bij par vēlu.”

Nevar gan noliegt, ka Fricis Bārda vispār ir slimojis arī ar gripu. Bet tas notika 1918.gada pavasarī! Gandrīz gadu pirms viņa nāves! Bez tam vairumā publikāciju tiek apgalvots, ka spāņu gripa Latvijā ienāca 1918.gada rudenī. Protams, var pieņemt, ka izslimotā gripa atstāja kādu ietekmi uz dzejnieka organismu. Bet izteikt kā apgalvojumu to, ka pirms nepilna gada izslimotā gripa vainojama nāvē, nerēķinoties ar citiem apstākļiem, nudien nav korekti.

Šai sakarā maza atkāpe uz dzejnieka atraitnes atmiņām: “Fricis joprojām vilka savu smago jūgu, strādādams divās skolās, uz kurieni bij tālu jāiet un tālu jānāk mājās. Viņš bij bāls un vārgs, jo mums nebij nekā lāga ko ēst... Fricis katrā ziņā būtu atveseļojies, ja tie būtu citi laiki, ja mums būtu bijis kaut drusku labāk ar pārtiku. Un ja viņš būtu gribējis un varējis aiziet pie ārsta.... Visvairāk viņš gulēja uz mutes, jo uztūkums sānos spieda. Ilgi nevarēju viņu pierunāt atsaukt ārstu. Beidzot es aizgāju pie kāda (par to esmu uzrakstījusi Latvijas laikā izdotā žurnāla “Vārds” 3.burtnīcā) un ataicināju to mājās. Ārsts ieteica operāciju. Fricis vēl arvien gulēja un vilcinājās.”

Ne reizi atmiņās atraitne nepiemin ne paaugstinātu temperatūru, ne klepu.

Ja kāda rīcībā ir dokumenti, kas pierāda, ka Fricis Bārda miris no gripas nevis no nieru iekaisuma, ļoti lūdzu ar šo pierādījumu iepazīstināt arī muzeja darbiniekus!

Jau iepriekš pateicos!

Valda Irmeja

Bārdu dzimtas muzeja "Rumbiņi" vadītāja

Friča Bārdas bibliotēkas grāmatu izstāde

29. jūn. 2020, Nav komentāru
Muzejā šovasar iespējams aplūkot Friča Bārdas personīgās bibliotēkas grāmatu izstādi.

Dzejniekam piederējušas gan daiļliteratūras grāmatas, gan grāmatas par pedagoģiju, filozofiju un estētiku. Tās izdotas galvenokārt vācu un krievu valodās. Ir dažas arī latviešu valodā - galvenokārt  autoru dāvanas Fricim Bārdam.  Par grāmatu piederību liecina Friča Bārdas autogrāfi titullapās vai grāmatu autoru atstātie veltījumu ieraksti. Daudzas grāmatas cītīgi studētas, - tajās veikti pasvītrojumi un piezīmes lapu malās.

No kādreiz daudz plašākās bibliotēkas izstādē šobrīd aplūkojamas 53 grāmatas. Vecākā grāmata izdota 1891.gadā. 1896.gadā tā dāvināta Limbažu pilsētas skolas audzēknim Fricim Bārdam. Starp nozīmīgākajām pieminama arī 1898.gadā, šo skolu beidzot saņemtā Ļermontova darbu grāmata.

    


Konkursa rezultāti

13. mai. 2020, Nav komentāru

Vizuālās mākslas konkursam “Friča Bārdas dzejas gleznas” saņēmām 469 darbus. To autori pārstāvēja 59 izglītības iestādes.

Pavisam ilustrēti 94 Friča Bārdas dzejoļi. Populārākais dzejolis – “Rasas princesīte” bija ilustrēts 51 darbā, otrajā vietā atstājot dzejoli “Lietus vīriņš”.

Vislielākā konkurence ar 221 darbu bija vecuma grupā 9 -12 gadi .

Izvērtējot darbus tika iegūti šādi rezultāti:

             Vecuma grupā līdz 8 gadiem:

1.  vieta - Hanna Prudņikova (“Sūtījums”)

2.  vieta - Ralfs Ivanovs (“Lietus vīriņš”)

3.  vieta - Jete Lāce (“Pasaciņa uz tauriņa spārniem”) un Dita Upeniece (“Kā linu druva sāka ziedēt”)

Atzinība –Grieta Lāce (“Lietus vīriņš”), Ermīns Losāns (“Mēs ar cilvēciņu”), Katrīna Valtere (“Pasaciņa uz tauriņa spārniem”), Aleksandrs Bazarovs (“Sēņojot”), Toms Grants (“Kā linu druva sāka ziedēt”), Pāvels Gromovs (“Pelēka diena”).

 

Vecuma grupā 9-12 gadi:

1. vieta - Šarlote Lapāne (“Pelēka diena”)

2. vieta - Kristīne Mazlevska (“Klusā) un Elza Karlīna Drungila (“Pirmā zāle”)

3. vieta - Edgars Rjabinkins (“Mans liktenis”) un Laura Brencāne (“Lietus vīriņš”)

Atzinība  - Anete Burjote (“Es”), Anete Brikmane (“Rasas princesīte”), Kristaps Zālītis (‘Sapņu burvis”), Luīze Ligeika (“Pelēka diena”), Dārijs Amants Jaunrubenis (“Bukurags”), Emīlija Jaunzema (“Rasas princesīte”), Poļina Ustinova (“Elēģija”).

 

Vecuma grupā 13 -15 gadi:

1. vieta - Ivita Kirmuša “Kā linu druva sāka ziedēt”)

2. vieta - Kristīne Urtāne (“Meitenes pie akas”)

3. vieta - Signe Līdaka (“Ceriņi”) un Kaiva Elīza Ozola ("Kā linu druva sāka ziedēt")

Atzinība – Samanta Suķe (“Domas”), Linda Baumane (“Zaļā teika”) un Klinta Elma Kazāka (“Sirds prieks”), Paula Putina (“Lietus vīriņš”), Aleksandra Šibanova (“Odu vakara deja”), Ieva Vendija Freimane (“Mans liktenis”), Dagmāra Strautmale (“Es”), Rūta Kaukule (”Draugi”).

 

Vecuma grupā 16 – 18.gadi:

1. vieta - Elvīra Īle (”Krauklis”)

2. vieta - Samanta Veipa (“Domas”)

3. vieta - Liliāna Indāne (“Puisīšam”)

Atzinība - Alise Šveda (“Mūžības aijās”)

 

Gaidām apmeklētājus

13. mai. 2020, Nav komentāru
Laikā, kad jāievēro sociālā distancēšanās, mūsu muzejs ir ļoti piemērota vieta, ko apmeklēt. Muzeja plašā teritorija ne tikai dod iespēju izvairīties no tuva kontakta ar citiem cilvēkiem, bet arī sniedz estētisku baudījumu. Šī ir vieta, kur dzīvojuši un iedvesmu dzejai smēlušies trīs dzejnieki. Muzeja gandrīz 4 ha plašajā teritorijā ir iespēja pastaigāties vai sēdēt svaigā gaisā, vērot dabu un klausīties putnu dziesmas.

Arī muzeja telpās distancēšanos ievērot nav grūti. Ekspozīcijas ir izvietotas piecās ēkās, kuras atrodas atstatu cita no citas. "Rumbiņu" dzīvojamajā mājā ir iespēja aplūkot istabu, kurā dzejnieki Fricis un Antons Bārda pavadījuši bērnību, Antona Bārdas piemiņas istabu ar viņa personīgajām lietām, kā arī ielūkoties pārējās Bārdu ģimenes telpās  un aplūkot tajās esošos priekšmetus. "Dārziņos" atrodas Fricim un Paulīnai Bārdām veltīta ekspozīcija. Šeit var aplūkot Friča Bārdas rakstāmpulti un citas viņam un Paulīnai Bārdai piederējušas lietas. Arī pati mājā ir Friča Bārdas iecerēta, būvēta tieši tāda, kādu viņš ir vēlējies. Dārza vidū atrodas vasaras mājiņa, kurā Fricis Bārda pavadījis vasaras laikā, kad vēl nebija uzcelta paša māja. Šeit tapuši daudzi viņa dzejoļi. Vēl ir arī divas klētis, kurās iespējams iepazīties ar Bārdu dzimtā izmantotajiem saimniecības priekšmetiem.

Konkurss noslēdzies

8. mai. 2020, 1 komentārs
Liels paldies visām skolām un čaklajiem zīmētājiem, kuri ņēma dalību konkursā "Friča Bārdas dzejas gleznas". Saņēmām patiešām daudz lielisku darbu. Darbi ir novērtēti, un rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā.

Sakarā ar ārkārtējo stāvokli, konkursa noslēguma pasākums ir pārcelts. Plānotais datums - 9.septembris.

Pagarināts konkursa darbu iesniegšanas laiks

19. mar. 2020, Nav komentāru
Šobrīd, ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, esam pagarinājuši vizuālās mākslas konkursa "Friča Bārdas dzejas gleznas" darbu iesniegšanas termiņu līdz 2020.gada 20.aprīlim.
Saņemtos darbus saskaņā ar nolikumu vērtējam 2 kārtās, kurām arī mainīti termiņi:

1. kārtā (no  2020.gada 21.aprīļa  līdz 30. aprīlim);

2.kārtā – KONKURSA finālā (no 2020.gada 30.aprīļa līdz 8.maijam) tiek noteikti labākie KONKURSA DARBI  katrā vecuma grupā.

Ja ir jautājumi, droši zvaniet: 26329215.

Ielādēt vēl

Jaunākie ieraksti

  • 14. septembrī - Dzejas pēcpusdiena skolēniem
    11. sep. 2022

  • 28. aug. 2022
  • Muzeju nakts atskaņas.
    16. mai. 2022
  • Muzeju nakts "Rumbiņos"
    9. mai. 2022
  • Dzejas diena 2021
    6. sep. 2021
  • 7.augustā - muzeja dārzā
    2. aug. 2021
  • Dzejniekam Antonam Bārdam - 130
    28. jūl. 2021
  • Privātuma un sīkdatņu politika